Tarsus Haber| Yenises Gazetesi
Yazar: Abdullah - 23 Mart 2022 Çarşamba - Okunma: 1871

BİZE HER YER TARSUS

İL-çemizin geleceğine ve güçlü potansiyeline inanan, hayal gibi görünen projeleri, Tarsus’un ticaret ve sanayi hayatındaki tüm dinamiklerinin gönülden arzuladıkları değişim ve dönüşüm sürecinin başladığını izliyoruz. Güçlü bir strateji, güçlü bir ekonomi, güçlü bir vizyon ve güçlü bir nesil temeli üzerine planlanan bu değişimde her birimize ayrı ayrı ama aynı görevi başarmaya iten heyecan, Tarsus’umuza yani İL-çemize dinamizm katarak gelişmektedir.

Ortak geleceğimiz TARSUS için tek vücut olmayı başaracak bahsettiğimiz bu sözlerin gerçek olmasını nasılda gönül çekiyor bir bilseniz. Sadece İL-çemiz değil, bu toprakların tüm şehirlerinde, insanlarından, orada yetişen doğal ürünlerine, kuş seslerinden, tarihi eserlere, birçok değeri barındıran izler, unutulmaz deneyimler bulmak mümkün. Bunların varlığı da o şehri anlatmak için yetmiyor, yetemiyor. Çünkü BİZ olarak odaklanma sorunu yaşıyoruz. Peki, bu sorun için ne yapmalıyız?

Tarsus’un, tüm değerlerini anlatacak bir ortak çatı söylem bulmak, bunu görsel öğelere çevirmek, onunla birlikte herkesin, her kesimin o değerleri etkin, ortak güçle ve net bir şekilde anlatmasını, anlatılmasını sağlamak önemli. Bunu yaparken de öyle büyük paralar harcamaya da gerek yok! Doğru söylemi ve içeriği bulduğumuzda bunu en azından bu şehirde yaşayan ve TÜRKİYEMİZİN dört bir tarafında yaşayan Tarsuslular, Tarsus sevdalıları paylaşacak. Doğru söylem ve içerikse, Tarsus’un ruhunu iyi anlatan, hedefler ve stratejisi belirlenmiş ortak içerikli bir söylem, Tarsus’un meydanında bir görsel, bir anıt, bir şarkı, bir film neden olmasın. Ama bir tek konu atlanmamalı, hiçbir siyasi parti, STK veya derneğin adı ve logosu olmasın. Kişiler ve idare arkada destekçi olsun o bize yeter. “Bize her yer TARSUS” demek bu kadar zor olmasa gerek. Dediğim gibi, sadece elimi taşın altına koyup damarı bulmak önemli.