Tarsus Haber| Yenises Gazetesi
Yazar: Abdullah - 11 Mayıs 2022 Çarşamba - Okunma: 820

SARI LİMONLAR

(ŞAHİN TURGUT) 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma filosuna Nisan ayının başında kazandırdığı 26 ‘Sarı Limon’a 41 yeni araç daha ekledi.

Tarsus’un merkez ve kırsal mahallelerinde hizmet vermek üzere toplu taşıma filosuna eklenen yeni ‘Sarı Limonlar’ın anahtar teslim töreni Ramazan Bayramı öncesinde yapıldı.

“Her yere hizmet, herkese eşit hizmet götürmek” müthiş bir motto.

Büyükşehir Başkanı Seçer, bakın ne demiş törende;

“Tarsuslu olmaktan gurur duyuyorum. Tarsus’a gelince Vahap Seçer olarak Belediye Başkanlığı kimliğimden çıkıp, bir beşer olarak, bir insan olarak kendimi burada çok farklı hissediyorum. Bizim Tarsus’u kuşak olarak devraldığımız noktadan daha iyi noktalara ulaştırmak için bir borcumuz var. Herkesin farklılıklarının bir zenginliğe dönüşmesi lazım. Bizi kurtaracak olan birliğimiz, beraberliğimiz. Benim Tarsuslu hemşerilerim her şeyin en güzeline layık. Toplu ulaşımda yaş ortalamamız 2,5 yıla düşecek. Gençleşeceğiz. Tarsus’ta daha da gençleşeceğiz.”

Başkan Seçer, çok iyi demiş, güzel demiş.

Güzel ve iyi olan nedir mi?

Tarsus aşığı Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’in bize göreve geldiği ilk günden bu yana lafta değil icraatta başardıklarıdır.

Tarsus aşığı çok Belediye Başkanı gördük. Bunların hemen hemen hepsi Tarsus aşığı ve Tarsus sevdalısıydı güya. Bu konuda fazla bir şey satırlara döküp kafa şişirmek istemiyorum.

Kısa diyorum ki, işte hizmet, işte aşk, işte Başkan Seçer.

Bugün şunu da belirtmeden geçemeyeceğim;

Başkan Seçer’in toplu taşımada sunduğu daha konforlu, daha yeni, çevre dostu otobüsleri, Halk otobüsçüleri, minibüsçüleri de örnek almalıdır. Miadı dolmuş, konforsuz araçlar, yazın klimasız, kışın kalorifersiz otobüsleri ile vatandaşa zulmü bırakmalıdırlar.