hızlı bülten

Fındıkpınarı Futbol Turnuvası Ateşi...

Fındıkpınarı Futbol Turnuvası  Ateşi...

Geleneksel hale getirilmek isteyen ve bu yıl ikincisi  düzenlenen Fındıkpınarı Futbol T...

Geleneksel hale getirilmek isteyen ve bu yıl ikincisi  düzenlenen Fındıkpınarı Futbol Turnuvası 5 hafta sürecek v e 24 takımın katılımı ile başladı.
Geleneksel Fındıkpınarı Futbol Turnuvası bu  yıl Şehit Yüzbaşı Fuat Oğuzcan anısına 30 Ağustos Zafer Kupası adı  altında organize edildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilerek ve Şehit Yüzbaşı Fuat Oğuzcan anısına 30 Ağustos Zafer Kupası kapsamında düzenlenecek olan Fındıkpınarı Futbol Turnuvası öncesi takımlara malzeme dağıtımı yapıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Macit Özcan Spor Kompleksi Fitness Salonu'nda düzenlenen malzeme dağıtımı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel'in katılımıyla gerçekleşti. Malzeme dağıtım töreninde muhtarlar ve her takımdan bir temsilci yer aldı.
Malzeme dağıtımından önce konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, “Bildiğiniz gibi Fındıkpınarı Futbol Turnuvası geleneksel hale gelmiş ve epey de ilgi çeken bir turnuvadır. Geçen yıl Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak biz turnuvayı üstlendik. Birçok maçı ben de seyrettim, oldukça güzel bir turnuva. Olumsuz şeyler olmadan başarılı bir şekilde geçti, köylerimiz centilmence ve kardeşçe yarıştı. Turnuvanın temel amacı köylerimizi, köylerdeki insanları, köyler adına futbol turnuvasında yer alan çok değerli futbolcularımızı birlik ve beraberlik içerisinde kaynaştırmaktır” dedi. 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın spora ve sporla ilgili konulara desteklerini esirgemeyen örnek bir idareci olduğunu sözlerine ekleyen Genel Sekreter Yardımcısı Gökbel, “Geleneksel hale gelen bu tür etkinliklerde amacımız bir yıl önce yaptığımız etkinlikte gördüğümüz noksanlıkları bir yıl sonra yapacağımız etkinlikte telafi etmek ve her tuğlanın üzerine birer tuğla daha koyarak, bu işi daha geniş kitlelere izlettirmek. Bu turnuvada amacımız kardeşlik ve barış. Ben bu yıl da önceki yıllar gibi aynı şekilde Fındıkpınarı Futbol Turnuvası'nın oldukça başarılı olacağına ve köylerimizden ilgi göreceğine inanıyorum. Öncelikle bu turnuvada sporcularımıza kazasız, sakatlıktan uzak bir turnuva diliyorum. Değerli muhtarlarımız da bu turnuvaya ilgi gösterdi. Muhtarlarımızın köylerinden vatandaşlarımızı bu turnuvaya seyirci olarak getireceklerini biliyorum. Bizlere sağladıkları katkılarından dolayı da teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu. 
8 Temmuz'da başlayan olan Fındıkpınarı Futbol Turnuvası için her takıma, forma takımı, antrenman topu, maç topu, çanta, tozluk, kaptanlık bandı, kaleci takımı gibi gerekli malzemeler verildi.
Malzeme dağıtımının ardından çekilen toplu fotoğrafın ardından tören sona erdi. 8 Temmuz-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Fındıkpınarı Futbol Turnuvası, Fındıkpınarı Futbol Sahası'nda oynanan 1. hafta maçları ile başlayacak. Turnuvada, 24 köy takımı, 5 hafta boyunca her Cumartesi ve Pazar günleri 2'şer grup halinde oynanacak maçlarda şampiyon olabilmek için mücadele edecek.
Fındıkpınarı Futbol Turnuvası, ateşi başladı.
Birbirinden uzak olan 24 Köy takımı Fındıkpınarı Futbol Turnuvası ile yakınlaştı, kaynaştı ve birlik ve beraberliği kuvvetlendirdi...
Emeği geçen  herkese teşekür ediyor, tüm katılan takımlara ve görev yapacak olan hakemlerimize başarılar diliyorum...