hızlı bülten

'TURKUAZ SEMT PAZARI'NIN AÇILIŞI BUGÜN YAPILIYOR...

'TURKUAZ SEMT PAZARI'NIN AÇILIŞI BUGÜN YAPILIYOR...

Tarsus Belediyesi tarafından Şehitishak Mahallesi’nde bulunan Turkuaz Çarşısı dizayn...

Tarsus Belediyesi tarafından Şehitishak Mahallesi’nde bulunan Turkuaz Çarşısı dizayn edilerek Turkuaz Semt Pazarı olarak yarın Tarsusluların hizmetine giriyor.

Belediye Başkanı Şevket Can, bölgeye hitap edecek olan Turkuaz Semt Pazarı'nın, kapalı pazar olarak hizmet vereceğini belirterek "Göreve geldiğimiz günden bu yana 13 adet hizmetimizi vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile gelirlerimizin %60’lık kısmı azaldı. Yetkilerimiz azaldı ama biz bunların arkasına sığınmak istemiyoruz. Biz elimizdeki imkanlarla hemşerilerimize verdiğimiz bütün sözleri tutmaya gayret ediyoruz. Bütün hizmetlerimizde bölge halkının talep ve istediği doğrultusunda yapıyoruz. Şehitishak Mahallemizde bulunan Turkuaz Çarşısı’nı semt pazarına dönüştürdük. Kapalı semt pazarları ile birlikte esnafımız rahat bir ortamda hizmet verecek ve vatandaşlarımız huzurlu ve güvenli bir ortamda alışveriş yapacaklar. Tarsus’ta ihtiyaç duyulan başka mahallelerde de modern semt pazarları düşünüyoruz" dedi.

Başkan Can, yarın saat 16.00’da açılışı yapılacak olan Tarsus Belediyesi Turkuaz Semt Pazarı’nın açılışına bütün Tarsusluların davetli olduğunu sözlerine ekledi.(YENİSES GAZETESİ)