hızlı bülten

BAŞKAN CAN, ÇOCUKLARLA BULUŞTU

BAŞKAN CAN,  ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Tarsus Belediye Baskani Sevket Can, Çocuk Senligi’nde çocuklarla bulustu. Tar...

Tarsus Belediye Baskani Sevket Can, Çocuk Senligi’nde çocuklarla bulustu. Tarsus Belediyesi tarafindan Adana Vakiflar Müdürlügünden kiralandiktan sonra restore edilip çevresi rengarenk semsiyeler ile bezenerek hizmete açilan Siptilli Çarsisi’nda Tarsus Belediyesi ve Siptilli Çarsisi esnafi tarafindan düzenlenen Çocuk Senligi’nde çocuklar gönüllerince eglendiler.

Çocuk Senligi’nde çesitli yarismalar ve kukla gösterisi ile animasyonlarin sergilendigi etkinlikte Tarsus Belediye Baskani Sevket Can çocuklari yalniz birakmadi.

Programda, yüz boyama, palyaçolar , kukla gösterisi , illüzyon gösterisi , çesitli yarismalar çocuklarin begenisine sunuldu. Senlikte, çocuklara çesitli hediyeler dagitilirken, yüzlerine çesitli hayvan figürleri çizdiren çocuklar animatörler esliginde aileleri ile birlikte doyasiya eglendiler. 

Çocuklarin dünyanin en güzel çiçekleri oldugunu belirten Belediye Baskani Sevket Can, “Bu program 23 Nisan günü kutlanacakti fakat Belediyemizin programi oldugundan dolayi bugüne ertelendi. Burasi Vakiflar Bölge Müdürlügünden, Tarsus Belediyesi olarak bizler kiraladik. 18 adet dükkan var, “Eski Siptilli Çarsisi” olarak bilinirdi, su anda nezih bir ortam olustu. Insallah bütün hemserilerimiz diger zamanlarda da çocuklariyla gelip burada alisveris yaparak isletme sahiplerinin yaninda olduklarini gösterirler. Ayriyeten 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramimiz, dünya’da hiçbir liderin armagan etmedigi bayrami Ulu Önder Atatürk’ümüzün çocuklarimiza armagan ettigi bayramdir, bu bayramin ayri bir güzelligi de budur’’ dedi.

Senlik alaninda çocuklarla yakindan ilgilenen Baskan Can, bütün çocuklarla toplu fotograf çektirdi. Çocuk Senligi’nde çocuklar güzel bir gün geçirmenin keyfini yasadilar.(YENISES GAZETESI)